Vishay/Dale CRCW060315K0JNEAHP
CRCW060315K0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060315K0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 15K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060315K0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW060315K0JNEAHP
QUANTITY
CRCW060315K0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060315K0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060315K0JNEAHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060315K0JNEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW060315K0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060315K0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW060315K0JNEAHP
RES ARRAY 5 RES 390K OHM 6SIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 200VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 98.28VC P600 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
LIGHT DEBURRING WHEEL 6" 6S FIN datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SKT datasheet.pdf
DIODE T-MODULE 1000V 70A D-55 datasheet.pdf