Vishay/Dale CRCW060315K0JNTA
CRCW060315K0JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060315K0JNTA
Brief Description
RES SMD 15K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060315K0JNTA.pdf
Availability of CRCW060315K0JNTA
QUANTITY
CRCW060315K0JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060315K0JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW060315K0JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060315K0JNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW060315K0JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060315K0JNTA Details Description
Related parts for CRCW060315K0JNTA
RES ARRAY 2 RES 2.2K OHM 0606 datasheet.pdf
FAN BLWR CF 240X108MM 115VAC datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFE12T/AF12/AFE12T datasheet.pdf
CONN SPACER 133 POS 2MM GRAY datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 280MA 1.22 OHM datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
LED XNOVA COOL WHITE 5000K 0806 datasheet.pdf
RES SMD 3.32M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
15UF 450V 15X30MM 105C 10000H datasheet.pdf