Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BTT3K32
RNCF0805BTT3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BTT3K32
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BTT3K32.pdf
Availability of RNCF0805BTT3K32
QUANTITY
RNCF0805BTT3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BTT3K32
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BTT3K32
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BTT3K32
Related LinksRNCF080, RNCF0805BTT3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BTT3K32 Details Description
Related parts for RNCF0805BTT3K32
IC D/A CONV 12BIT 50MSPS 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
TAPE SEALING BOX TAN 72MMX100M datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CRIMP TOOL HEAD datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
OSC SO 266.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf