Vishay/Dale CRCW201010K7FKTF
CRCW201010K7FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201010K7FKTF
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201010K7FKTF.pdf
Availability of CRCW201010K7FKTF
QUANTITY
CRCW201010K7FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201010K7FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW201010K7FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201010K7FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW201010K7FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201010K7FKTF Details Description
Related parts for CRCW201010K7FKTF
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1/2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf