Vishay/Dale CRCW060315K8FKEAHP
CRCW060315K8FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060315K8FKEAHP
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060315K8FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060315K8FKEAHP
QUANTITY
CRCW060315K8FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060315K8FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060315K8FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060315K8FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW060315K8FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060315K8FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060315K8FKEAHP
JUMPER-H1506TR/A2015R/H1506TR 4" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 80MA SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
DEVICE ADAPTER datasheet.pdf
RES 1 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.5V SNT-4A datasheet.pdf