Vishay/Dale CRCW0603178RFKEAHP
CRCW0603178RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603178RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 178 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603178RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603178RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603178RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603178RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603178RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603178RFKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW0603178RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603178RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603178RFKEAHP
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC DVR SWITCH HI SIDE 16SOIC N datasheet.pdf
CONN ARRAY 199POS T/H datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 150W datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf
25A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf