Vishay/Dale CRCW0603182KFKEB
CRCW0603182KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603182KFKEB
Brief Description
RES SMD 182K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603182KFKEB.pdf
Availability of CRCW0603182KFKEB
QUANTITY
CRCW0603182KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603182KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603182KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603182KFKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603182KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603182KFKEB Details Description
Related parts for CRCW0603182KFKEB
FIXED IND 470UH 200MA 4.8 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
JUMPER 25A 50POS BLU WDU/WDK2.5 datasheet.pdf
IC CTRLR POWER DISTRIB 8-SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.05W SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD datasheet.pdf
QUICK CONNECT DOUBLE FLAT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf