Vishay/Dale CRCW060319K6FKEAHP
CRCW060319K6FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060319K6FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060319K6FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060319K6FKEAHP
QUANTITY
CRCW060319K6FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060319K6FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060319K6FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060319K6FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW060319K6FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060319K6FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060319K6FKEAHP
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 5.23M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
MODEM V.34 SRL DATA/FAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484FBGA datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 5SOP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf