Vishay/Dale CRCW06031K10JNEAHP
CRCW06031K10JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031K10JNEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06031K10JNEAHP.pdf
Availability of CRCW06031K10JNEAHP
QUANTITY
CRCW06031K10JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031K10JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06031K10JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031K10JNEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW06031K10JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031K10JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW06031K10JNEAHP
IDC CABLE - MDN14K/MC14M/MDN14K datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HOUSING CAP 12POS .156 NAT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 14POS SNGL PCB datasheet.pdf
SLMT,STR,SNB,USFT datasheet.pdf
CABLE DUCT HORIZONTAL SPLIT COVR datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
FAN BLOWER 30X3MM VAPO 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf