Vishay/Dale CRCW06031K47FKEAHP
CRCW06031K47FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031K47FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06031K47FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06031K47FKEAHP
QUANTITY
CRCW06031K47FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031K47FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06031K47FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031K47FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW06031K47FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031K47FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06031K47FKEAHP
IC REG LDO 1.65V 3A SPAK-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 54V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY SPDT datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf