Vishay/Dale CRCW06031K80FHECP
CRCW06031K80FHECP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031K80FHECP
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031K80FHECP.pdf
Availability of CRCW06031K80FHECP
QUANTITY
CRCW06031K80FHECP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031K80FHECP
Internal Part NumberEIS-CRCW06031K80FHECP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031K80FHECP
Related LinksCRCW0603, CRCW06031K80FHECP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031K80FHECP Details Description
Related parts for CRCW06031K80FHECP
OSC XO 1.544MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
VARISTOR 38V 180A 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 110NS 64FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 160MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf