Vishay/Dale CRCW06031R43FNTA
CRCW06031R43FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R43FNTA
Brief Description
RES SMD 1.43 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R43FNTA.pdf
Availability of CRCW06031R43FNTA
QUANTITY
CRCW06031R43FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R43FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R43FNTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R43FNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06031R43FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R43FNTA Details Description
Related parts for CRCW06031R43FNTA
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR60H/AE60M/HPL60H datasheet.pdf
KIT, RCPT, 50 POSN, C SLOT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 25V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf