Vishay/Dale CRCW06031R82FKEAHP
CRCW06031R82FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06031R82FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.82 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06031R82FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06031R82FKEAHP
QUANTITY
CRCW06031R82FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06031R82FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06031R82FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06031R82FKEAHP
Related LinksCRCW06031, CRCW06031R82FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06031R82FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06031R82FKEAHP
DIODE GEN PURP 70V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SSR HIGHSIDE POWERSO-10 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 86MHZ 24BGA datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 20QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
MICRO 15C S /11 SYS1 18" NI datasheet.pdf