Vishay/Dale CRCW0603200KFKTB
CRCW0603200KFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603200KFKTB
Brief Description
RES SMD 200K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603200KFKTB.pdf
Availability of CRCW0603200KFKTB
QUANTITY
CRCW0603200KFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603200KFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603200KFKTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603200KFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603200KFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603200KFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603200KFKTB
SWITCH DETECTOR 1MM HORIZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 1W J LEAD datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 84FBGA datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC PLL CLK MULTIPLIER 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 35V 600MW DO220AA datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 512X9 32-TQFP datasheet.pdf
PANEL MOUNT ASSEM 25.4MM YELLOW datasheet.pdf
STAMP PAD-E datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf