Vishay/Dale CRCW0603200KJNTB
CRCW0603200KJNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603200KJNTB
Brief Description
RES SMD 200K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603200KJNTB.pdf
Availability of CRCW0603200KJNTB
QUANTITY
CRCW0603200KJNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603200KJNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603200KJNTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603200KJNTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603200KJNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603200KJNTB Details Description
Related parts for CRCW0603200KJNTB
CAP CER 180PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf