Vishay/Dale CRCW060321K0FKTA
CRCW060321K0FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060321K0FKTA
Brief Description
RES SMD 21K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060321K0FKTA.pdf
Availability of CRCW060321K0FKTA
QUANTITY
CRCW060321K0FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060321K0FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW060321K0FKTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060321K0FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW060321K0FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060321K0FKTA Details Description
Related parts for CRCW060321K0FKTA
IDC CABLE - MSR40K/MC40M/MCF40K datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12.5A 8-SOIC datasheet.pdf
BUDRACK PRO SERIES 77.40X28.75" datasheet.pdf
IC BUFFER/LINEDVR 3ST 20DHVQFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 3A SOD64 datasheet.pdf
IC TXRX ZIGBEE 2.4GHZ 32VQFN datasheet.pdf