Vishay/Dale CRCW0603232KFKEAHP
CRCW0603232KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603232KFKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 232K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603232KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603232KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603232KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603232KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603232KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603232KFKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW0603232KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603232KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603232KFKEAHP
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 14DIP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 200MA 30V datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 108POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TRIM 2-10PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf