Vishay/Dale CRCW0603237RFKTB
CRCW0603237RFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603237RFKTB
Brief Description
RES SMD 237 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603237RFKTB.pdf
Availability of CRCW0603237RFKTB
QUANTITY
CRCW0603237RFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603237RFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603237RFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603237RFKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603237RFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603237RFKTB Details Description
Related parts for CRCW0603237RFKTB
JUMPER-H1500TR/A2015G/X 3" datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 7POS FREE SLD CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
IC USB POWER MANAGER 22-DFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO41 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 271K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CRIMP DIE FOR CT-920/930 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
LED ASSY PNL 3MM HER DIFF 6" datasheet.pdf