Vishay/Dale CRCW0603267RDHEAP
CRCW0603267RDHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603267RDHEAP
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603267RDHEAP.pdf
Availability of CRCW0603267RDHEAP
QUANTITY
CRCW0603267RDHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603267RDHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603267RDHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603267RDHEAP
Related LinksCRCW0603, CRCW0603267RDHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603267RDHEAP Details Description
Related parts for CRCW0603267RDHEAP
VARISTOR 108V 2.5KA DISC 13MM datasheet.pdf
SW DIP LOW PRO 5 POS GOLD datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 258K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 15POS .100 JUMPER 7 INCH datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST-NO 10A datasheet.pdf