Susumu RG3216P-3902-W-T1
RG3216P-3902-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3902-W-T1
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3902-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-3902-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-3902-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3902-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3902-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3902-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3902-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3902-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-3902-W-T1
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS R/A .05 SLD datasheet.pdf
CONN CIRC 4POS PLUG W/CABLE 2M datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf