Vishay/Dale CRCW060327K0FKEAHP
CRCW060327K0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060327K0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 27K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060327K0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060327K0FKEAHP
QUANTITY
CRCW060327K0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060327K0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060327K0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060327K0FKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW060327K0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060327K0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060327K0FKEAHP
PROTO BOARD 8PIN THRU-HOLE SIP datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
HSHRINK MARKER .13X1" YLW 100/RL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 20MH 1.5A HORIZ datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING BLACK 200M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
RELAY SOLID STATE datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf