Vishay/Dale CRCW06032K20JNEAHP
CRCW06032K20JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032K20JNEAHP
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06032K20JNEAHP.pdf
Availability of CRCW06032K20JNEAHP
QUANTITY
CRCW06032K20JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032K20JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06032K20JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032K20JNEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW06032K20JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032K20JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW06032K20JNEAHP
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO PWM 10MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 460MHZ SOT-89 datasheet.pdf
WH SELF-LAM VINYL 5X.5X1.43" datasheet.pdf
DIODE 0.5A 1200V 300NS DO-204AL datasheet.pdf