Vishay/Dale CRCW06032K67FKTA
CRCW06032K67FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032K67FKTA
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032K67FKTA.pdf
Availability of CRCW06032K67FKTA
QUANTITY
CRCW06032K67FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032K67FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032K67FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032K67FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032K67FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032K67FKTA Details Description
Related parts for CRCW06032K67FKTA
IGBT 600V 31A 100W TO220AB datasheet.pdf
POWER PIN DIN FORMAT datasheet.pdf
SW TOP ROLLER ARM SPDT 15A 125V datasheet.pdf
BEAD FERRITE 60 OHM 6.0A 1806 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 24VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.2A 89 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH FORMED LVR SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 28MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 400VDC datasheet.pdf