Vishay/Dale CRCW06032K67FKTB
CRCW06032K67FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032K67FKTB
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032K67FKTB.pdf
Availability of CRCW06032K67FKTB
QUANTITY
CRCW06032K67FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032K67FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW06032K67FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032K67FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW06032K67FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032K67FKTB Details Description
Related parts for CRCW06032K67FKTB
TRIAC 200V 6A TO220 datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 50A 170VDC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD9547 datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
2.8 MM RCPT HSG W X-MAS TREE 2CK datasheet.pdf
Crystal 20.4800MHz 10ppm 18pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf