Vishay/Dale CRCW06032K80FKEAHP
CRCW06032K80FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032K80FKEAHP
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06032K80FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06032K80FKEAHP
QUANTITY
CRCW06032K80FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032K80FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06032K80FKEAHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032K80FKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW06032K80FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032K80FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06032K80FKEAHP
TERM BLK SAKT 1 DU TS35 KRG BRN datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC FIFO SS 65536X18 20NS 64-TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 300MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 20.57MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.012" (0.30mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf