Vishay/Dale CRCW06032K87FKTA
CRCW06032K87FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032K87FKTA
Brief Description
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032K87FKTA.pdf
Availability of CRCW06032K87FKTA
QUANTITY
CRCW06032K87FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032K87FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032K87FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032K87FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032K87FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032K87FKTA Details Description
Related parts for CRCW06032K87FKTA
IDC CABLE - MSD50K/MC50G/MCS50K datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN SPRING 18POS SNGL .236 PCB datasheet.pdf
LED IND 8MM GREEN 12V datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX 4CH 5M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
BEZEL AND SEAL 722 SERIES CHROME datasheet.pdf
1.0/2.3 R/A PCB JACK datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf