Vishay/Dale CRCW06032R00FKEAHP
CRCW06032R00FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R00FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R00FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06032R00FKEAHP
QUANTITY
CRCW06032R00FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R00FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R00FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R00FKEAHP
Related LinksCRCW06032, CRCW06032R00FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R00FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06032R00FKEAHP
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
KIT EVALUATION P9030 TRANSMITTER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf