Vishay/Dale CRCW06032R00FKTA
CRCW06032R00FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R00FKTA
Brief Description
RES SMD 2 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R00FKTA.pdf
Availability of CRCW06032R00FKTA
QUANTITY
CRCW06032R00FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R00FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R00FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R00FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032R00FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R00FKTA Details Description
Related parts for CRCW06032R00FKTA
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 1% 25W TO126 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT GOLD .100 datasheet.pdf
FUSE AGU 2A 32V 5AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 354V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf