Vishay/Dale CRCW06032R15FNTA
CRCW06032R15FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R15FNTA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R15FNTA.pdf
Availability of CRCW06032R15FNTA
QUANTITY
CRCW06032R15FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R15FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R15FNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R15FNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032R15FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R15FNTA Details Description
Related parts for CRCW06032R15FNTA
FIXED IND 4.7UH 4.8A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 830MA 170 MOHM datasheet.pdf
CUPPED DUAL CBS TEARDROP 1/4" datasheet.pdf
TERM BLOCK 4POS SIDE ENTRY 5MM datasheet.pdf
CAP THIN FILM 8.2PF 16V 0402 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
SIDE ELEMENT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 284 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 10V 3A SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A 6TDFN datasheet.pdf
LED 3MM GRN DIFF GRN 5V W/RES datasheet.pdf