Vishay/Dale CRCW06032R43FNTC
CRCW06032R43FNTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R43FNTC
Brief Description
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R43FNTC.pdf
Availability of CRCW06032R43FNTC
QUANTITY
CRCW06032R43FNTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R43FNTC
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R43FNTC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R43FNTC
Related LinksCRCW0603, CRCW06032R43FNTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R43FNTC Details Description
Related parts for CRCW06032R43FNTC
IC OPAMP CFA 880MHZ 8CDIP datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
IC TXRX 16BIT CMOS BIDIR 48SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES SMD 6.34 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYLON SILVER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf