Vishay/Dale CRCW06032R94FNEA
CRCW06032R94FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032R94FNEA
Brief Description
RES SMD 2.94 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032R94FNEA.pdf
Availability of CRCW06032R94FNEA
QUANTITY
CRCW06032R94FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032R94FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032R94FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032R94FNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032R94FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032R94FNEA Details Description
Related parts for CRCW06032R94FNEA
CONN HEADER 7POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCT LV 20-TSSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 7000A DO200AE datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 132POS 11ROW R/A datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.385" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 108MHZ VDFPN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf