Vishay/Dale CRCW0603316RFKEAHP
CRCW0603316RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603316RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 316 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603316RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603316RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603316RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603316RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603316RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603316RFKEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW0603316RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603316RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603316RFKEAHP
CONN RECEPT PIN .032-.046" .125" datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ6 PG29 datasheet.pdf
IC SW DISTRIBUTION 2CHAN 8SOIC datasheet.pdf
THYRISTOR DISC 4200V 1650A TBK datasheet.pdf
VARISTOR 354V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 909 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
1000UF 25V 12.5X20 85C RAD datasheet.pdf