Vishay/Dale CRCW060333K0JNEAHP
CRCW060333K0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060333K0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060333K0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW060333K0JNEAHP
QUANTITY
CRCW060333K0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060333K0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060333K0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060333K0JNEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW060333K0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060333K0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW060333K0JNEAHP
FUSE HOLDER BLADE 80A IN LINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
WELD JACKET 3/4 X 50 FT. datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 8.2 NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf