Vishay/Dale CRCW060335R7FKEB
CRCW060335R7FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060335R7FKEB
Brief Description
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060335R7FKEB.pdf
Availability of CRCW060335R7FKEB
QUANTITY
CRCW060335R7FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060335R7FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060335R7FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060335R7FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060335R7FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060335R7FKEB Details Description
Related parts for CRCW060335R7FKEB
TVS DIODE 23.1VWM 48.3VC SMB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
STK600 SOCKET/ADAPTER FOR 64-TQF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT PINS datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL BLANK/GREEN datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN STR RCPT CRIMP SKT YLW datasheet.pdf
CHIPCAP2 ANALOG 2% 3.3V datasheet.pdf
FUSE LIMITRON FAST ACTING datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf