Vishay/Dale CRCW06033K30JNEAHP
CRCW06033K30JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033K30JNEAHP
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06033K30JNEAHP.pdf
Availability of CRCW06033K30JNEAHP
QUANTITY
CRCW06033K30JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033K30JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06033K30JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033K30JNEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW06033K30JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033K30JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW06033K30JNEAHP
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 25W TO126 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE HI PERFORM 6A datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 55 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 GR/W SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
DUPLEXER SAW BAND XVII SMD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCP 0.4MM NW 30POS DUAL SMD datasheet.pdf