Vishay/Dale CRCW06033K65FKTA
CRCW06033K65FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033K65FKTA
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033K65FKTA.pdf
Availability of CRCW06033K65FKTA
QUANTITY
CRCW06033K65FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033K65FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06033K65FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033K65FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06033K65FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033K65FKTA Details Description
Related parts for CRCW06033K65FKTA
IC MCU 32BIT FLASH 176-LQFP datasheet.pdf
FLACHSTECKER9,5X1,2 datasheet.pdf
BEZEL OPEN PLASTIC RED 2/PACK datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.225A 100 MOHM datasheet.pdf
IC FLASH 128GBIT datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 1.97" W datasheet.pdf