Vishay/Dale CRCW06033M40FKTA
CRCW06033M40FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033M40FKTA
Brief Description
RES SMD 3.4M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033M40FKTA.pdf
Availability of CRCW06033M40FKTA
QUANTITY
CRCW06033M40FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033M40FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06033M40FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033M40FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06033M40FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033M40FKTA Details Description
Related parts for CRCW06033M40FKTA
FUSE BOARD MNT 62MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18DIP datasheet.pdf
IC DAA ENH FCC LINE-SIDE 8SOIC datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
TERMINAL BLK 22POS 5MM SIDE ENT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 2POS T/H TIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 36-75V +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf