Vishay/Dale CRCW06033R16FKEAHP
CRCW06033R16FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033R16FKEAHP
Brief Description
RES SMD 3.16 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06033R16FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06033R16FKEAHP
QUANTITY
CRCW06033R16FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033R16FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06033R16FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033R16FKEAHP
Related LinksCRCW06033, CRCW06033R16FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033R16FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06033R16FKEAHP
ROUND SPACER 0.171" NYLON 13/16" datasheet.pdf
LABEL S LAM VNL WHT 2.00 X 1.50" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 8.98K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 0.3A SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 2W DO204AL datasheet.pdf