Vishay/Dale CRCW060343K0JNTA
CRCW060343K0JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060343K0JNTA
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060343K0JNTA.pdf
Availability of CRCW060343K0JNTA
QUANTITY
CRCW060343K0JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060343K0JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW060343K0JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060343K0JNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW060343K0JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060343K0JNTA Details Description
Related parts for CRCW060343K0JNTA
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.175W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK 2MM CTW HOUSING SR 8POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247 datasheet.pdf
GDT 230V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf