Vishay/Dale CRCW060343R2FKTB
CRCW060343R2FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060343R2FKTB
Brief Description
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060343R2FKTB.pdf
Availability of CRCW060343R2FKTB
QUANTITY
CRCW060343R2FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060343R2FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060343R2FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060343R2FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060343R2FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060343R2FKTB Details Description
Related parts for CRCW060343R2FKTB
IC DIFF LINE RCVR QUAD LP 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E GRAY 25' datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TXRX LIN BUS BIDIRECT 8DFN datasheet.pdf
THERMASHIELD WRAP 1.50" SLV 100' datasheet.pdf
TFLEX 380H 9" X 9" datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf