Vishay/Dale CRCW0603464RFKEAHP
CRCW0603464RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603464RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 464 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW0603464RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0603464RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0603464RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603464RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603464RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603464RFKEAHP
Related LinksCRCW06034, CRCW0603464RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603464RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0603464RFKEAHP
CORD 16AWG 3COND M/F R/A 90" SJT datasheet.pdf
IC FREQ SYNTH DL 2.5GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT MONO LP 24-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.630" (16.00mm) datasheet.pdf
CONN FFC VERT 6POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.91A 35 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
CONN 21POS M 2.54M R/A DIN41617 datasheet.pdf