Vishay/Dale CRCW060347K0FKTB
CRCW060347K0FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060347K0FKTB
Brief Description
RES SMD 47K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060347K0FKTB.pdf
Availability of CRCW060347K0FKTB
QUANTITY
CRCW060347K0FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060347K0FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW060347K0FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060347K0FKTB
Related LinksCRCW0603, CRCW060347K0FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060347K0FKTB Details Description
Related parts for CRCW060347K0FKTB
CONN HDR 10POS VERT KEY-Y TIN datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 44POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
VARISTOR 25V 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 41A TDSON-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1X11" A MED datasheet.pdf
FIXED IND 1.4UH 3.5A 27.5 MOHM datasheet.pdf