Vishay/Dale CRCW060349K9FKEB
CRCW060349K9FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060349K9FKEB
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060349K9FKEB.pdf
Availability of CRCW060349K9FKEB
QUANTITY
CRCW060349K9FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060349K9FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060349K9FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060349K9FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060349K9FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060349K9FKEB Details Description
Related parts for CRCW060349K9FKEB
REGULTR -12V 0.5A 3 PIN CU HS S datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
HEAT SINK 40MM X 40MM X 9.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DISCOVERY WIFI STM32F4 datasheet.pdf
DIN-POWER F017MS-3 0C1-2 datasheet.pdf
9P M PC REAR/FRT 1300PF datasheet.pdf
THREE PHASE BB 100A 12 PINS ASSE datasheet.pdf