Vishay/Dale CRCW06034R53FNTA
CRCW06034R53FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06034R53FNTA
Brief Description
RES SMD 4.53 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06034R53FNTA.pdf
Availability of CRCW06034R53FNTA
QUANTITY
CRCW06034R53FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06034R53FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06034R53FNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06034R53FNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06034R53FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06034R53FNTA Details Description
Related parts for CRCW06034R53FNTA
RECTIFIER BRIDGE 100V 25A MB datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 0.03 OHM 15W 5% TO126 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CGRID HDR DRSW SMT W/O CAP 12CKT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
LED COB CXA3070 3000K WHT SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf