Vishay/Dale CRCW06034R87FKEAHP
CRCW06034R87FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06034R87FKEAHP
Brief Description
RES SMD 4.87 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06034R87FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06034R87FKEAHP
QUANTITY
CRCW06034R87FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06034R87FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06034R87FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06034R87FKEAHP
Related LinksCRCW06034, CRCW06034R87FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06034R87FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06034R87FKEAHP
CHOKE COMMON MODE 10000.0UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.00/03/270LR SN OR BX datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 20POS datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf