Vishay/Dale CRCW0603510RJNEC
CRCW0603510RJNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603510RJNEC
Brief Description
RES SMD 510 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603510RJNEC.pdf
Availability of CRCW0603510RJNEC
QUANTITY
CRCW0603510RJNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603510RJNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603510RJNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603510RJNEC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603510RJNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603510RJNEC Details Description
Related parts for CRCW0603510RJNEC
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 116KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
LED PANEL IND SNAP-IN datasheet.pdf
SNAPPER HOSE CLAMP WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 25 V datasheet.pdf