Vishay/Dale CRCW06035M90FKEB
CRCW06035M90FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06035M90FKEB
Brief Description
RES SMD 5.9M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06035M90FKEB.pdf
Availability of CRCW06035M90FKEB
QUANTITY
CRCW06035M90FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06035M90FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06035M90FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06035M90FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06035M90FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06035M90FKEB Details Description
Related parts for CRCW06035M90FKEB
IDC CABLE - MPD24K/MC24G/MPD24K datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300V 1111 datasheet.pdf
IC TV AUDIO PROC/DEMOD 80-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
2.54MM PITCH DIL HORIZ PC TAIL datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 7VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf