Vishay/Dale CRCW06035R23FNTA
CRCW06035R23FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06035R23FNTA
Brief Description
RES SMD 5.23 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06035R23FNTA.pdf
Availability of CRCW06035R23FNTA
QUANTITY
CRCW06035R23FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06035R23FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06035R23FNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06035R23FNTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06035R23FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06035R23FNTA Details Description
Related parts for CRCW06035R23FNTA
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD 48LQFP datasheet.pdf
MINI CT MT REC ASSY 10P BLUE datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 180MA 9.5 OHM TH datasheet.pdf
RES 3.3K OHM .4W .01% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO-215AA datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf