Vishay/Dale CRCW0603620RFKEB
CRCW0603620RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603620RFKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 620 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603620RFKEB.pdf
Availability of CRCW0603620RFKEB
QUANTITY
CRCW0603620RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603620RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603620RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603620RFKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603620RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603620RFKEB Details Description
Related parts for CRCW0603620RFKEB
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS TIN SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 209POS GOLD datasheet.pdf