Vishay/Dale CRCW060363K4FKEC
CRCW060363K4FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060363K4FKEC
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060363K4FKEC.pdf
Availability of CRCW060363K4FKEC
QUANTITY
CRCW060363K4FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060363K4FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW060363K4FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060363K4FKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW060363K4FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060363K4FKEC Details Description
Related parts for CRCW060363K4FKEC
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
DISPLAY SCREEN UNIT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 12.5A TO-220SIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 36POS TIN datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HEADER FEMALE .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
OSC MEMS 66.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf